Protokół Nr VII/11 z sesji Rady Miejskiej w Namysłowie odbytej w dniu 27 czerwca 2011 roku
Protokół Nr VII/11
sesji Rady Miejskiej w Namysłowie,
która odbyła się w dużej sali narad Urzędu Miejskiego w Namysłowie
w dniu 27 czerwca 2011 roku
Sesję rozpoczęto o godz. 12.00.
Minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego ś. p. Grzegorza Kubata - Wiceburmistrza Namysłowa.
Przewodniczący Rady Miejskiej - Jarosław Iwanyszczuk otworzył sesję, stwierdzając na podstawie listy obecności, że uczestniczy w niej 16 radnych, co oznacza prawomocność obrad. Przewodniczący powitał wszystkich zebranych. Na protokolanta powołał pracownika Wydziału Organizacyjnego - Beatę Zabielną.
Przewodniczący stwierdził, że radni otrzymali materiały wraz z porządkiem obrad sesji. Zaproponował zmiany do porządku obrad - wprowadzenie punktu 3o - projektu uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za pobyt dziecka w oddziale żłobkowym oraz maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie.
"Za" wprowadzeniem zmiany do porządku obrad głosowało 16 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było.
Porządek obrad przedstawiał się następująco:
- Otwarcie sesji przez Przewodniczącego Rady i stwierdzenie prawomocności obrad.
- Informacja Burmistrza z działalności w okresie między sesjami Rady Miejskiej i sprawozdanie z realizacji uchwał Rady Miejskiej.
- Podjęcie uchwał Rady Miejskiej w sprawie:
a) nadania tytułu "Zasłużony Obywatel Gminy Namysłów",
b) zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy Namysłów wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2010 rok,
c) absolutorium dla Burmistrza Namysłowa,
d) zatwierdzenia skonsolidowanego bilansu Gminy Namysłów za 2010 rok,
e) nadania imienia Szkole Podstawowej Nr 5 w Namysłowie,
f) zamiaru włączenia Gimnazjum w Ligocie Książęcej do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ligocie Książęcej,
g) ustalenia wkładu własnego Gminy Namysłów na realizację projektu pod nazwą Pomocna dłoń w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego,
h) zmiany uchwały w sprawie zatwierdzenia Planu Odnowy Miejscowości Krasowice na lata 2008-2015,
i) zmiany uchwały w sprawie zatwierdzenia Planu Odnowy Miejscowości Przeczów na lata 2008-2015,
j) umieszczenia nazwy i herbu miasta Namysłów w znaku towarowym,
k) powołania zespołu opiniującego kandydatów na ławników,
l) ustalenia wysokości opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych,
ł) ustalenia dopłaty dla taryfowej grupy odbiorców usług,
m) zmiany uchwały w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej,
n) zmiany uchwały w sprawie uchwalenia budżetu gminy na 2011 rok.
o) w sprawie ustalenia wysokości opłat za pobyt dziecka w oddziale żłobkowym oraz maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie. - Interpelacje i zapytania radnych.
- Informacje Przewodniczącego Rady w sprawach bieżących.
- Przyjęcie protokołu z VI sesji Rady Miejskiej w Namysłowie.
- Sprawy różne i wolne wnioski.
- Zakończenie obrad VII sesji Rady Miejskiej.
Ad. 2 Informacja Burmistrza z działalności w okresie między sesjami Rady Miejskiej i sprawozdanie z realizacji uchwał Rady Miejskiej.
Burmistrz K. Kuchczyński przedstawił sprawozdanie z realizacji uchwał Rady Miejskiej podjętych na VI sesji w dniu 28 kwietnia 2011 r. oraz sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie między sesjami od dnia 29 kwietnia do 27 czerwca 2011 r. (W/w sprawozdania stanowią załączniki do protokołu).
Uzupełniając informację poinformował, że po przeprowadzeniu czynności związanych z naborem kandydatów na stanowisko Naczelnika WOiKF w Urzędzie Miejskim w Namysłowie, wpłynęła jedna oferta Pana Sławomira Hinborcha, który został wybrany na to stanowisko. Poprzedni Naczelnik WOiKF Pani Janina Skrok odeszła na zasłużoną emeryturę.
Ponadto poinformował zebranych o obecnej sytuacji w szpitalu, ponieważ wiele osób zadaje mu pytania w tej sprawie.
Poinformował, że 6.07.2011 r. Starosta Namysłowski organizuje spotkanie w celu omówienia aktualnej sytuacji w szpitalu. Zaprosił na spotkanie wszystkich udziałowców. W szpitalu czterech lekarzy z podstawowego zespołu chirurgów złożyło wypowiedzenie podając, że jednym z głównych powodów decyzji, to brak współpracy z prezesem. Ponadto pielęgniarki złożyły na piśmie wniosek o podwyżkę. Ten temat także będzie przedmiotem rozmów. Burmistrz poinformował, że on jako jeden z udziałowców spółki złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników, w celu omówienia aktualnej sytuacji w szpitalu w tym o odwołanie prezesa spółki. Po skonsultowaniu się z pozostałymi udziałowcami spółki, tj. wszystkimi gminami powiatu namysłowskiego, ustalono termin spotkania na 29.06.2011 r., jednak spotkanie to odbędzie się 13.07.2011 r. Dodał, że brak lekarzy na podstawowym oddziale, jakim jest oddział chirurgiczny oznacza początek do zlikwidowania szpitala. Stwierdził, że gmina włożyła za dużo starań, pieniędzy i pracy, aby teraz biernie czekać aż szpital zostanie zlikwidowany, stąd takie jego działanie. O ostatecznych wynikach sprawy poinformuje Radę we wrześniu br.
Ad. 3 Podjęcie uchwał Rady Miejskiej.
Przewodniczący Rady poprosił przewodniczących komisji o przedstawienie sprawozdań z posiedzeń komisji i zaopiniowania projektów uchwał, będących przedmiotem obrad dzisiejszej sesji.
- Pani Jadwiga Bartosińska - Przewodnicząca Kom. Budżetowo-Gospodarczej poinformowała, że Komisja pomiędzy sesjami odbyła trzy spotkania, w tym dwa wyjazdowe. Celem pierwszego wyjazdu była ocena bazy sportowej w sołectwach i szkołach. Drugi wyjazd dotyczył tematu - funkcjonalności Przedszkoli Nr 1, Nr 3 i Integracyjnego po odbytych remontach, jak również funkcjonalności Przedszkoli w Kowalowicach i Bukowie Śl. Po wizji w w/w placówkach i obiektach Komisja wypracowała wnioski, które zostały zaprotokołowane. Na ostatnim posiedzeniu komisji w dniu 21.06.2011 r. pozytywnie zaopiniowano projekty uchwał, będące przedmiotem obrad dzisiejszej sesji. Nie zrealizowano, zgodnie z planem pracy Komisji, spotkania z Prezydium Młodzieżowej Rady Gminy, ponieważ nikt z przedstawicieli nie przyszedł na komisję.
- Pani Urszula Łyżniak - Przewodnicząca Komisji Budżetowo-Gospodarczej poinformowała, ze Komisja dokonała oceny funkcjonowania Spółki EKOWOD za 2010 rok, przeanalizowała sprawozdanie z wykonania budżetu gminy za 2010 rok, omówiła projekty uchwał i pozytywnie zaopiniowała w/w dokumenty.
- Pan Tadeusz Jaroszewski - Przewodniczący Komisji Porządku Publicznego i Ochrony Środowiska poinformował, że wszystkie projekty uchwał, będące przedmiotem obrad dzisiejszej sesji, zostały pozytywnie zaopiniowane przez członków Komisji.
- Pan Władysław Dzwoniarek - Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował, że Komisja pozytywnie przyjęła informacje o funkcjonowaniu Spółki EKOWOD za 2010 r., a także pozytywnie zaopiniowała projekty uchwał na dzisiejszą sesję. Przewodniczący Rady odczytał informację z posiedzeń Komisji Rewizyjnej dostarczoną przez Przewodniczącego Komisji, nieobecnego na sesji. (Pismo załączono do protokołu).
Przewodniczący przystąpił do podjęcia przyjęcia uchwał Rady Miejskiej:
3a - w sprawie nadania tytułu "Zasłużony Obywatel Gminy Namysłów".
"Za" przyjęciem uchwały głosowało 16 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było. Uchwała przyjęta jednogłośnie - Nr VII/66/11.
Po przyjęciu uchwały Burmistrz Namysłowa K. Kuchczyński odczytał treść uchwały i uroczyście wraz z Przewodniczącym Rady wręczył uchwałę oraz kwiaty Panu Stanisławowi Małyszce - Zasłużonemu Obywatelowi Gminy Namysłów.
3b - w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy Namysłów wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2010 rok.
Na obrady sesji dołączył radny Dariusz Głąb - obecnych 17 radnych.
Przewodniczący Rady odczytał uchwałę Nr 197/2011 z dnia 29 kwietnia 2011 r. Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu w sprawie opinii o sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy Namysłów za 2010 r., zgodnie z którą pozytywnie zaopiniowano sprawozdanie Burmistrza Namysłowa z wykonania budżetu gminy Namysłów za 2010 r.
Następnie Przewodniczący przedstawił Uchwałę Nr 1/5/2011 r. Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Namysłowie z dnia 30.05.2011 r. w sprawie opinii z badania wykonania budżetu Gminy Namysłów i wniosku w sprawie absolutorium dla Burmistrza Namysłowa, w której pozytywnie opiniuje się wykonanie budżetu Gminy Namysłów za rok 2010.
Przewodniczący otworzył dyskusję nad sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy i sprawozdaniem finansowym.
Głos zabrała Przewodnicząca Komisji Budżetowo-Gospodarczej U. Łyżniak stwierdziła, iż sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2010 rok jest zgodne z planem dochodów i wydatków, co potwierdzają przedstawione opinie.
Więcej uwag i zapytań nie zgłoszono.
"Za" przyjęciem uchwały głosowało 17 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było. Uchwała przyjęta jednogłośnie - Nr t/bip_v4/functions.min.js&version=1777355804_210">