Urząd Miejski w Namysłowie

Biuletyn Informacji Publicznej

Zapytanie ofertowe na wykonanie bieżących prac konserwatorskich drewnianej kapliczki w Kowalowicach

Urząd Miejski w Namysłowie zaprasza do złożenia oferty na wykonanie bieżących prac konserwatorskich drewnianej kapliczki znajdującej się na działce ewidencyjnej nr 348/12 k.m. 2 w Kowalowicach. Kapliczka położona jest w Parku Dworskim wpisanym do rejestru zabytków pod numerem 41/80 z 29.01.1980 r.

Termin realizacji zamówienia:

1 miesiąc od podpisania umowy.

Kryterium oceny oferty:

Cena - wartość brutto.

Miejsce i termin złożenia oferty:

Za pomocą poczty elektronicznej na adres do 29 października 2018 r. do godz. 15:30. W tytule proszę wpisać "Oferta na wykonanie bieżących prac konserwatorskich drewnianej kapliczki w Kowalowicach".

Zakres bieżących prac konserwatorskich:

Stan zachowania poszczególnych elementów kapliczki jest dobry, stąd zakłada się przeprowadzenie zabiegów konserwatorskich w ramach tzw. bieżącej konserwacji.

 1. Dokładne oczyszczenie konstrukcji obiektu z brudu i kurzu oraz przy użyciu pędzli, szczotek ryżowych i odkurzaczy przemysłowych.
 2. Po odczyszczeniu konstrukcji należy sprawdzić dokładnie stan pokrycia dachowego, gdyż jest to miejsce najbardziej narażone na wpływ czynników atmosferycznych.
 3. Całość elementów poddać zabiegom konserwatorskim w celu maksymalnej eliminacji biotycznych czynników degradujących drewno tj. przeprowadzić zabiegi dezynfekcji i dezynsekcji - należy stosować preparaty przeznaczone do stosowania w zabytkach, np. firmy ALTAX Algat - do usuwania glonów, porostów i mchów, Boramon (niszczący grzyby domowe i pleśniowe) lub preparaty biobójcze firmy Remmers, czy też innych renomowanych firm o sprawdzonej jakości.
 4. Po sprawdzeniu stanu technicznego, należy wyznaczyć poszczególne elementy drewniane naprawy uszkodzeń drewna:
  • dla elementów uszkodzonych powierzchniowo należy zastosować uzupełnienie żywicami syntetycznymi mieszanych z trocinami (Osolan w toluenie, Epoxi-Holtzverfestigung oraz PU-Holzersatzmasse firmy Remmers lub Palaroid B-72 w toluenie lub innych o porównywalnych parametrach stosowanych w konserwacji - prace te należy wykonać szczególnie przy cokołach kolumn, w których widoczne są ubytki i przesunięcia drewna
  • wszystkie elementy drewniane poddać zabiegom konserwatorskim - impregnującym przed działaniem grzybów, owadów i wilgoci metodą oprysku, malowania. Proponuje się zastosowanie impregnatów takich jak: Altaxin, lub równoważnych Impregnat NW, Xylomal Q lub równoważne. Ze względu na istniejący kolor impregnatu/bejcy należy zastosować impregnat barwiony w porównywalnym brązowym odcieniu (nie ciemniejszym!), matowy.
 5. Wykonać uzupełnienia pokrycia gontowego na dachu. Pokrycie wykonać z gontu łupanego, impregnowanego ciśnieniowo.
 6. Usunąć uszkodzone powłoki malarskie i warstwy tynku na cokole, odsolić poprzez założenie kompresów (woda destylowana i lignina). Uzupełnić ubytki tynkiem cementowo- wapiennym i scalić kolorystycznie farbą mineralną o dobranym do istniejącego odcieniu.
 7. Elementy metalowe - na których zawieszony jest dzwon poddać konserwacji - odczyścić mechanicznie przy pomocy szczotek stalowych, waty metalowej, szczotek mosiężnych. Nałożyć środek chemiczny, który zwiąże rdzę np.: Cortanin F czy Evapo - Rust. Następnie pokryć powierzchnie pozbawione rdzy powłoką z cienkiej warstwy żywicy Paraloid B44 lub elastyczną powłoką wosku mikrokrystalicznego np. Cosmoloid H80 lub równoważnymi środkami.

Przeprowadzić prace przy blasze sygnaturki i krzyża. Należy oczyścić powierzchnię i usunąć rdzę za pomocą drucianej szczotki, po czym odtłuścić benzyną ekstrakcyjną. Na koniec jako zabezpieczenie należy pokryć matową gruntoemalią np. Lowicyn, przeznaczoną do bezpośredniego malowania powierzchni stalowych ocynkowanych w celu zabezpieczenia przed korozją i wykonania dekoracyjnego wykończenia powłoki w nawiązaniu do istniejącej kolorystyki.

Osoba do kontaktu: Joanna Kozan, tel. 77 4190373.

Metryczka
 • wytworzono:
  23-10-2018
  przez: Joanna Kozan
 • opublikowano:
  23-10-2018 08:22
  przez: Sławomir Idzi
 • podmiot udostępniający:
  Urząd Miejski w Namysłowie
  odwiedzin: 573
Dane jednostki:

Urząd Miejski w Namysłowie
46-100 Namysłów
ul. Stanisława Dubois 3
NIP: 752-000-36-81 REGON: 000524513

Dane kontaktowe:

tel.: 77 419-03-00
fax: 77 410-03-34
e-mail: urzad.miejski@namyslow.eu
strona www: namyslow.eu

Nasza strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności
×