Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Ogłoszenie Burmistrza Namysłowa z dnia 28 maja 2024 roku o pisemnym konkursie ofert na sprzedaż samochodu pożarniczego marki Klockner-Humboldt-Deutz A.G. (Magirus Deutz)

I. Opis przedmiotu sprzedaży:

Przedmiotem sprzedaży jest ciężarowy samochód pożarniczy:

Marka: Klockner-Humboldt-Deutz A.G. (Magirus Deutz)

Nr rejestracyjny: ONA 4T98

Nr identyfikacyjny pojazdu/nr VIN: 4500015108*

Rok produkcji: 1973

Rodzaj pojazdu: ciężarowy specjalny pożarniczy

Liczba osi: 2

Pojemność, zapłon, moc silnika: 8424 ccm/6R/ZS/129kW

Rodzaj paliwa ON 51

Dopuszczalna masa całkowita / własna: 12000 kg / 7510 kg

Rok budowy: 1973

Data pierwszej rejestracji/ w RP: 26.02.1973 r. / 27.07.2010 r.

Stan licznika: 48 891 km

Barwa nadwozia: czerwony akrylowy

STAN TECHNICZNY POJAZDU:

Rzeczoznawca w dniu 8 kwietnia 2024 r. na terenie OSP w Kowalowicach dokonał oględzin pojazdu o danych jak wyżej w obecności przedstawiciela OSP. Zleceniodawca przedstawił do oględzin w/w pojazd w stanie niezdolnym do jazdy, nierozłożonym, bez uszkodzeń kolizyjnych.

Na podstawie wykonanych oględzin pojazdu stwierdzono przeprowadzanie wcześniejszych napraw blacharsko-lakierniczych. Ustalono, że pojazd został zakupiony w zagranicznej sieci dealerskiej Magirus-Deutz w 1973 roku, następnie sprowadzony do kraju w ramach importu prywatnego w 2010 roku. Brak jest dokumentacji przeprowadzania wcześniejszych napraw mechanicznych, danych co do ilości właścicieli, użytkowników, nie okazano do wglądu rzeczoznawcy dokumentacji serwisowej, zakupu i karty pojazdu. Podczas oględzin udzielono wyjaśnień dotyczących charakteru eksploatacji oraz okazano dowód rejestracyjny pojazdu.

Pojazd poddawany jest regularnym corocznym przeglądom okresowym przez nieautoryzowany warsztat mechaniki pojazdowej znajdujący się w powiecie namysłowskim dysponujący odpowiednim zapleczem technicznym i kadrą fachowców w czasie których wymianie oraz sprawdzeniu podlegają materiały eksploatacyjne, dokonywane są na bieżąco ewentualne regulacje, usprawnienia układów, podzespołów.

 

1. Nadwozie z wyposażeniem:

Kabina pojazdu (podwójna) wagonowa stanowi przedział osobowy dla załogi, przeznaczona jest dla sześciu strażaków (2+4), siedzenia z przodu kabiny przeznaczone są dla kierowcy i dowódcy zespołu, tylne siedzisko wykonane w formie twardej ławki z półtwardym oparciem, umieszczonej przodem do kierunku jazdy w części tylnej, przeznaczone jest dla czterech strażaków. W skład wyposażenia kabiny wchodzi zamontowany po prawej stronie wspornik bez szperacza pogorzeliskowego i przedłużacza, nie stwierdzono zamontowania sygnalizacji dźwiękowej i oświetlenia ostrzegawczego. Kabina nie jest wyposażona w pasy bezpieczeństwa. Wnętrze kabiny pojazdu bez znacznych zanieczyszczeń, wykładzina podłogowa części przedniej częściowo zdeformowana i zanieczyszczona na skutek czasookresu eksploatacji pojazdu, wykładzina deski rozdzielczej i zestawu wskaźników, siedziska i oparcia foteli pierwszego rzędu bez deformacji, rozdarć, przebarwień, wykładziny tapicerek drzwi bez trwałych zanieczyszczeń, porysowań czy nacięć, ławka z oparciem w części tylnej bez deformacji, pęknięć, nieznacznie zanieczyszczona, podłoga części tylnej wykonana z blachy ryflowanej, zanieczyszczona nietrwale bez deformacji, brak jest możliwości stwierdzenia nieprawidłowości działania w pełnym zakresie wyposażenia wnętrza kabiny ze względu na unieruchomienie jednostki napędowej, pojazd posiada komplet kluczy do kabiny u stacyjki. Stwierdzono przeprowadzenie naprawy blacharsko-lakierniczych kabiny pojazdu grubość powłoki lakierowej wskazuje wartości ok. 190 do 540 mikrometrów (renowacja lakiernicza). Kabina pojazdu bez ognisk korozji, uszkodzeń w postaci wgnieceń zarysowań, ubytków powłoki lakierowej elementów. 

2. Silnik z osprzętem

Ze względu na brak dopuszczenia do ruchu oraz długi okres wyłączenia z eksploatacji pojazdu próby rozruchu silnika nie powiodły się. Brak możliwości określenia czy rozruch następuje bez utrudnień i nienaturalnych odgłosów, czy po rozruchu silnik nie wskazuje nadmiernego zadymienia spalin, pracuje równomiernie, osiąga swoją nominalna temperaturę pracy i moc. Stwierdzono nieznane wycieki i zaolejenie elementów osprzętu kadłuba silnika, stwierdzono zanieczyszczenie eksploatacyjne. Brak możliwości stwierdzenia nieprawidłowości w działaniu układu chłodzenia, smarowania, elektrycznym, zasilania. Nie wykonano jazdy próbnej ze względu na brak możliwości rozruchu silnika i brak dopuszczenia do ruchu pojazdu, określenia cna podstawie wykonanej jazdy w warunkach drogowych i stwierdzenia nieprawidłowości w działaniu silnika czy nadmiernej jego hałaśliwości.

3. Układ napędowy:

W miejscu i warunkach oględzin pojazdu stwierdzono wyciek oleju ze skrzynki rozdzielczej i połączeniu silnika-skrzyni biegów, nie stwierdzono braków w kompletacji wyposażenia, deformacji elementów, pęknięć czy uszkodzeń układu napędowego, nadmiernych luzów, skrzynia biegów manualna o 5 przełożeniach do jazdy w przód z biegiem wstecznym, napęd na oś przednią i tylną(4x4).  Brak jest możliwości stwierdzenia nieprawidłowości w pracy układu napędowego, nadmiernej hałaśliwości ze względu na unieruchomienie pojazdu i możliwości wykonania jazdy próbnej w warunkach drogowych. Ze względu na w/w wycieki oleju wymagana jest weryfikacja w warunkach specjalistycznego warsztatu dysponującego odpowiednim zapleczem technicznym i kadrą fachowców stopnia niesprawności.

4. Zwieszenie przednie z układem kierowniczym:

Na podstawie oględzin układu zwieszenia przedniego (elementy sprężyste, resory, wspornik osi przedniej, drążek stabilizatora z łącznikami, zwrotnice, elementy układu hamulcowego) nie jest możliwie stwierdzenie występowania nadmiernych luzów. Elementy zawieszenia przedniego i układu kierowniczego bez pokrycia ogniskami korozji. Brak możliwości stwierdzenia ubytków powietrza z układu hamulcowego. Nie stwierdzono wycieków olei, smarów z układów. Brak jest możliwości określenia w warunkach oględzin zużycia z uwzględnieniem czasookresu eksploatacji wykonanego przebiegu pojazdu elementów układu hamulcowego bez demontażu kół i bębnów. Ze względu na brak możliwości wykonania jazdy próbnej w warunkach drogowych nie jest możliwe określenie nieprawidłowości w działaniu układu kierowniczego i zawieszenia, nadmiernej hałaśliwości pracy elementów układów czy stuków, nieprawidłowości w działaniu układu hamulcowego czy niedostatecznej skuteczności siły hamowania.

5. Zwieszenie tylne:

W miejscu i warunkach oględzin pojazdu nie stwierdzono braków w kompletacji wyposażenia, deformacji elementów (elementy sprężyste, resory, amortyzatory, most tylny, drążek stabilizatora z łącznikami, elementy układu hamulcowego) brak było możliwości stwierdzenia występowania nadmiernych luzów elementów układu zawieszenia. Stwierdzono zaolejenie odbudowy mostu przy korku pomiarowym poziomu oleju i spustowym. Elementy zawieszenia bez pokrycia ogniskami korozji. Ze względu na brak możliwości wykonania jazdy próbnej w warunkach drogowych nie jest możliwe określenie nieprawidłowości w działaniu zawieszenia, nadmiernej hałaśliwości pracy elementów układów czy skutków, nieprawidłowości w działaniu układu hamulcowego czy niedostatecznej skuteczności siły hamowania.

6. Rama

Na podstawie oględzin nie stwierdzono śladów przeprowadzania napraw blacharsko-lakierniczych ramy głównej, która składa się z podłużnic o przekroju ceowym i poprzeczek, do której przytwierdzono z przodu i tyłu zderzaki oraz obrotowy hak pociągowy do połączenia pojazdu z przyczepą (tył). Elementy wzdłużne i poprzeczne nie wykazywały ubytków materiału, deformacji, pęknięć czy nadmiernych ognisk korozji. Elementy ramy zabezpieczone środkiem antykorozyjnym.

7. Reszta:

Na podstawie oględzin kół pojazdu nie stwierdzono nadmiernego zużycia ogumienia osi przedniej i tylnej. Obręcze kół stalowe nie wykazywały trwałych i głębokich zarysowań, nie stwierdzono pęknięć, deformacji. Układ  wydechowy pokryty nieznacznymi ogniskami korozji, prawidłowo połączy.  W działaniu układu zasilania paliwem oraz instalacji elektrycznej występują niesprawności powodujące brak możliwości uruchomienia silnika i wymagające weryfikacji w warunkach specjalistycznego warsztatu dysponującego odpowiednim zapleczem technicznym i kadrą fachowców.

8. Zabudowa pożarnicza:

W czasie oględzin stwierdzono przeprowadzanie naprawy blacharsko-lakierniczych zabudowy, powłoka lakierowa wykazuje wartości od ok. 290 do 1230 mikrometrów (renowacja lakiernicza zabudowy ze względu na czasookres eksploatacji pojazdu).

Moduł zabudowy pożarniczej pojazdu umieszczony jest za podwójną kabina, bez przedziału osobowego dla załogi. Zabudowa pożarnicza samochodu jest metalowa (szkielet z profili giętych oraz poszycia z blachy, wykończenie wnętrza blacha). Dach zabudowy ograniczony jest na obwodzie relingiem i wykonany z blachy ryflowanej, do którego dostęp umożliwia drabinką przytwierdzona na stałe z lewej strony do tylnej ściany zabudowy nadwozia. Na dachu zabudowy standardowo powinna być zainstalowana drabina, która jest transportowana w pozycji poziomej, urządzenie blokujące drabinę w pozycji transportowej oraz węże ssawne. Brak koła zapasowego. Moduł zabudowy pożarniczej zawiera zbiornik na wodę ok. 2000 L umieszczony nad tylnią osią, dla którego na dachu powinien znajdować się właz rewizyjny. W czasie oględzin na podstawie oświadczenia użytkownika ustalono, że zbiornik na wodę wykazuje nieszczelność i jest niezdatny do użytkowania.

Pierwsza komora modułu za kabiną po stronie prawej, nieprzelotowa stanowi skrytkę na sprzęt, zamykana jest aluminiową roleta/żaluzją nr 1. W komorze tej zabudowano specjalne profile, półki do transportu wyposażenia strażaków, narzędzi podręcznych, rękawic, butów gumowych, wiader, gaśnic proszkowych, szpadli, apteczki sanitarnej, toporów, łomów itp. Druga komora modułu po stronie prawej, nieprzelotowa stanowi skrytkę na węże tłoczne, zamykana jest aluminiową roletą/żaluzją nr 2. Trzecia komora modułu po stronie prawej, przelotowa stanowi skrytkę na węże tłoczne oraz wyposażona jest w zwijacz automatyczny, zamykana jest aluminiową roleta/żaluzją nr 3. W pierwszej komorze modułu za kabiną po stronie lewej umieszczono zbiornik na proszek gaśniczy z armaturą wodnopianową, może służyć również do transportowania dodatkowych butli z tlenem, stanowi ona nieprzelotowa skrytkę, do której dostęp zapewnia aluminiowa roleta/żaluzja nr 1. Druga komora modułu postronnie lewej, nieprzelotowa może stanowić skrytkę dla aparatów tlenowych, kocy gaśniczych, sorbentu, służy do transportu drobnego wyposażenia strażaków, zamykana jest aluminiową roletą/żaluzją nr 2. Trzecia komora modułu po stronie lewej, przelotowa stanowią skrytkę na węże tłoczne, zamykana jest aluminiową roletą/żaluzją nr 3. W przedstawionej do oględzin wersji pojazdu przedział autopompy o wydajności ok. 1600 L/min wraz z armaturą znajduje się w części tylnej za zbiornikiem na wodę, do której dostęp zapewnia aluminiowa roleta/żaluzja.

Wartość rynkowa pojazdu - ze względu na brak danych wartości w komputerowej bazie Info-Ekspert dla pojazdu wycenianego dokonano porównania aktualnych ofert sprzedaży pojazdów odpowiadających parametrom technicznym z uwzględnieniem roku produkcji, modelu, pojemności i mocy silnika, wyposażenia, stanu technicznego, podanego przebiegu oraz urealnieniu średnich cen wywoławczych do wartość rynkowej pojazdu tj. najbardziej prawdopodobnej kwoty środków płatniczych jaką można otrzymać na zorganizowanym rynku w wymianie towarowo-pieniężnej na podstawie innych źródeł, portali internetowych z wielu ofert dostępnych na rynku europejskim (www.mobile.de, www.truck.nl, www.autoonline.com, www.otomoto.pl, www.olx.pl, www.allegro.pl). Do obliczeń przyjęto kurs 1€ = 4,2883PLN wg NBP z dnia oceny.

Cena wywoławcza – 4.900,00 zł (słownie: cztery tysiące dziewięćset złotych 00/100).

Pojazd można oglądać na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalowicach, po wcześniejszym umówieniu się  pod nr tel. 600 983 885 – Franciszek Trojanowski – przedstawiciel OSP.

II. Wadium

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej, tj. 490,00 (słownie: czterysta dziewięćdziesiąt  złotych 00/100)  na konto Urzędu Miejskiego w Namysłowie nr: 78 8890 0001 0000 1124 2000 0005 prowadzone przez Bank Spółdzielczy w Namysłowie.

Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium za pomocą przelewu bankowego będzie uznane za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek otrzyma taki przelew przed upływem terminu składania ofert.

Kserokopię pokwitowania wniesienia wadium należy załączyć do oferty.

Wadium złożone przez oferentów, których oferty nie zostaną wybrane lub zostaną odrzucone, zostanie zwrócone niezwłocznie po dokonaniu wyboru oferty.

Wadium złożone przez nabywcę zostanie zaliczone na poczet ceny.

Wadium nie podlega zwrotowi w przypadku, gdy uczestnik przetargu, który wygrał przetarg, uchyli się od zawarcia umowy.

III. Oferta

Oferta powinna być sporządzona w formie pisemnej, w języku polskim oraz powinna zawierać:

a) imię, nazwisko i adres lub nazwę (firmę) i siedzibę oferenta,

b) oferowaną cenę i warunki jej zapłaty,

c) kserokopię dowodu wpłaty wadium.

Oferty, złożone na formularzu stanowiącym załącznik nr 2 do zarządzenia Nr     36/IX/24 Burmistrza Namysłowa z dnia 28.05.2024 r., należy składać w Urzędzie Miejskim w Namysłowie, ul. Dubois 3, 46-100 Namysłów, Sekretariat, w terminie do 17.06.2024. r. do godz. 16:00.

W przypadku ofert przesłanych drogą pocztową, decyduje data wpływu do Urzędu Miejskiego w Namysłowie.

Otwarcie ofert nastąpi w dniu 20.06.2024 r. o godz. 14:30, w  budynku A, pokój nr 9 ( mała sala narad) ul. Dubois 3, 46-100 Namysłów.

Oferenci mogą uczestniczyć w sesji otwarcia.

Termin związania ofertą wynosi 30 dni od upływu terminu składania ofert.

Koperta zawierająca ofertę i pozostałe dokumenty opisane w ust. 1, powinna być zamknięta, zaklejona i oznaczona nazwą i adresem oferenta z dopiskiem:

„OFERTA Samochód Pożarniczy OSP Kowalowice - Nie otwierać przed 20.06.2024 r. r. godz. 14:30”

Organizator zastrzega sobie prawo zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert.

Oferty cenowe poniżej ceny wywoławczej nie będą rozpatrywane.

Komisja przetargowa odrzuca ofertę, jeżeli:

a) została złożona po wyznaczonym terminie, w niewłaściwym miejscu lub przez oferenta, który nie wniósł wadium,

b) nie zawiera danych i dokumentów, o których mowa w pkt III podpunkt 1 a-c, lub są one niekompletne, nieczytelne lub budzą inną wątpliwość, zaś złożenie wyjaśnień mogłoby prowadzić do uznania jej za nową ofertę.

O odrzuceniu oferty komisja przetargowa zawiadamia niezwłocznie oferenta.

W przypadku wpłynięcia w przetargu więcej niż jednej oferty równej najwyższej zaproponowanej cenie zostanie wyznaczony nowy, dodatkowy termin na złożenie oferty dodatkowej której cena nie może być niższa niż oferta wstępna.

Wyłącznym elementem mającym wpływ na ocenę oferty jest cena.

Umowa sprzedaży zawarta zostanie po 20.06.2024 r. Pojazd zostanie wydany po potwierdzeniu wpłynięcia należności na konto Sprzedającego.

Zastrzega się prawo do odstąpienia od przetargu lub unieważnienia go bez podania przyczyn.

Do pobrania: